Long story short

Dizajnér a Inovátor, co-founder úspešného slovenského startupu Slido, ktorý sa dnes používa vo viac ako 140 krajinách sveta. Zamestnáva 120+ ľudí a jeho produkty používajú klienti ako Spotify, Volkswagen, Booking či Harvard. Mam rád growth hacking a firemnú kultúru pokladám za základ úspechu. Pracoval som ako dizajnér pre automobilky Audi a Škoda Auto. Ako podnikateľ som sa realizoval v rôznych projektoch, vďaka tomu sa naučil, ako sa vysporiadať s problémami v podnikaní (fail fast) a nevzdávať sa. Pôsobím ako mentor pre začínajúce firmy, porotca startupových súťaží a podporovateľ slovenskej IT-Tech scény. Milujem horskú cyklistiku a dokumentárne filmy.

Long story long

Predstavenie

Vyrastal som na Orave – vo Vavrečke a od 18 rokov žijem v Bratislave. Študoval som marketingovú komunikáciu, pretože na transport dizajn som sa nedostal a myslel som si, že robiť v reklame bude cool.

Na vysokej škole som spolu s Michalom Pastierom založil AdArena (blog o reklame) a Coolfinder.sk (blog o trendoch a gadgetoch).

Počas výšky som sa dostal na stáž do Audi, do dizajnového centra v Mníchove a Ingolstadte, kde sa pripravovali futuristické koncepty pre Audi, Seat a Lamborghini. Bol som produktový dizajnér pre rôzne interiérové komponenty áut (ovládacie prístroje, odkladacie priestory), ale nechali nás pohrať sa aj s exteriérom (svetlá, elektróny, buttony). To bola moja najlepšia a najprestížnejšia škola.

Následne som získal možnosť stážovať na dizajnovom oddelení Škoda Auto v Mladej Boleslavi. Ako grafický a produktový dizajnér som sa podieľal na dizajne pre Škoda Bikes, outdoor oblečenia alebo rôznych interiérovych prvkov. Pracoval som aj na redesigne loga Škoda, alebo som vymyslel viacero mien pre automobily (Škoda Joyster).

Po rokoch ponocovania v dizajnérskych ateliéroch som pracoval pre Rádio Expres ako web & marketing manažér, kde sme dosiahli najväčšiu návštevnosť webu a získali aj pár cien za marketingové aktivity.

Od roku 2008 som pôsobil ako freelancer – grafický dizajnér a online marketér. Pracoval som pre brandy ako BMW, Orange, T-Com, VUB, Nokia či FunRadio. Niektoré projekty boli nominované na Zlatý Klinec a Effie awards.

Popri klientskej práci som rozbiehal aj vlastné projekty. Bolo ich približne 13, niektoré sa mi podarilo (aspoň) predať, ale väčšina skončila neúspechom.

V máji roku 2012 som spoluzaložil startup Slido, s ktorým sa nám podarilo vyhrať viac ako 12+ medzinárodných cien, získať viac ako 100 000+ eventov a klientov ako Uber, Airbnb či Netflix. Dnes má Slido viac ako 120 ľudí, stály rast a niekoľko zahraničných pobočiek.

Osobnejšie

Vyznávam etické princípy v podnikaníspravodlivosť, slušnosť a férovosť. Nemám rád ľahostajnosť voči prostrediu kde žijeme. Mám odhodlanie meniť veci okolo seba, preto sa snažím aspoň pomáhať neziskovým organizáciam.

Milujem dobré logá, zadania na ne ma vždy neskutočne bavia a napĺňajú (ak nejaké potrebujete, pokojne sa ozvite).

Voľný čas

Vo voľnom čase prežívam svoju športovú pubertu, objavil som čaro trailového behu & mountain bikingu. Absolvoval som aj niekoľko bike-touring ciest, bicykloval som na Balkáne, cez Alpy alebo okolo Kanárskych ostrovov.

Milujem turistiku, cestovanie s cieľom (púť) a chcel by som raz mať zlatého retrievera. Nemám rád zeleninu, preto som založil klub vegofobikov a antivegánov. Inak som veľmi zvedavý a pozerám veľa dokumentárnych filmov.

Sociálne siete

Spojte sa so mnou na LinkedIN, alebo ma followujte na Twitteri či Instagrame.

Moje fotografie nájdete na 500px.